| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Cine imi spune ce sa-mi pun p limba? am mancat salata de vinete si a fost putin iute si mi-au aparut pe limba niste bubite mici albe.ma deranjeaza foarte tare. ce sa pun sa-mi treaca? funda la cine ma ajuta rapid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Spalate cu ceai de musetel.
Chiar si fara sa te dai cu ceva, o sa treaca in cateva zile.

| alexandraalis a răspuns:

Iti trimit un link cu o imagine in care este prezentata o afta bucala, daca ai asa ceva te poti da cu glicerina boraxata asa cum a spus acest utilizator.
http://dermato-venerologie.ro/wordpress/archives/289
http://www.evenimentul.ro/......toasa.html

Răspuns utilizator avertizat
| Lumine a răspuns:

Buna!
Inafara de a merge la un doctor (cat mai repede posibil!) pentru ati prescrine un tratament nu ai ce face, deoarece de obiceii "leacurile naturistE" nu se mai folosesc in epoca noastra fiind considerate "leacuri babesti"(la noi in Romania, desigur nu toate).

Succes!