| almaz a întrebat:

Cine mă poate să interpretez un rezultat RMN cerebral:

"Dilatare ușoară a spațiului subarahnoidian. Dilatarea spatiilor perivasculare Robin-Virchov. Formațiuni de volum intracerebrale malformații vasculare nu s-au depistat. Mucocele și sinusurile maxilare."

Este ceva de îngrijorat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Forum online romedic, la categoria corectă, dar cel mai bine te duci cu ea la specialist.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta trebuie să întrebi un specialist, nu păreologi de aici.
Dar nu se vede ceva foarte îngrijorător.

| Bizon95 a răspuns:

Esti pe cale sa, suferi o mutatie si sa devii noul Profesor-X din X-Man al carui creier era declarat oficial ca fiind arma de distrugere in masa:
https://www.google.com/......ps?/search

EVIDENT ca numai un specialist te poate ajuta, insa asta e primul tau RMN?!? ca stiu ca dupa ce apar rezultatele, CHIAR ACOLO, e un specialist care le interpreteaza SI ITI SPUNE IN FATA cu ce se mananca rezultatele, iar dupa ce ai dat 800lei e si putin nesimtire sa nu fie respectivul specialist acolo

| almaz explică (pentru Bizon95):

Bai ce comentezi dacă ești in necunoștință de cauză! Dacă puteam sa merg la specialist mergeam și nu întrebam părerea unor oameni de pe forum cu sau fără studii. Dar, dacă totuși am ajuns sa întreb aici, inseamna ca nu pot merge la specialist și ce am citit ma îngrijorează.

| Bizon95 a răspuns (pentru almaz):

NOPE, NU sunt in necunostinta de cauza, TU ESTI
imi pare rau, dar tu cauti ceva numit "branza buna in burduf de caine"
mai exact CAUTI "UN SPECIALIST PE UN SITE DE AMATORI"
asa ca, eu nu iti mai raspund, DAR iti doresc succes SINCER sa gasesti un raspuns aici, CHIAR DACA MA INDOIESC DE MI SE INDOAIE CA, O SA GASESTI RASPUNS... **REAL**

asa ca citeste restul la ce am scris eu cu banii platiti si nesimtirea crasa ca nu ai o evaluare de la un SPECIALIST... REAL!