| VladGH a întrebat:

Cine poate sa imi propuna niste idei cum de lasat fumatul, dar nu pentru un fumator care abia a inceput sa fumeze dar pentru care deja fumeaza de vreo 10-15 ani. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| testament92 a răspuns:

Eu am reusit cu cartea lui Allen Carr-in sfarsit nefumator Timp de 8 luni n-am fumat dar prostia mo facut sa ma reapuc dar daca as incerca sa ma las din nou de fumat as citit iar cartea:)

http://www.scribd.com/doc/23247747/Allen-Carr-In-sfarsit-nefumator

Sper sa te ajute

3 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Cea mai buna metoda in astfel de cazuri este vointa si ambitia. Totul este de natura psihologica,in creierul nostru se petrece totul si tot el poate stopa anumite lucruri. Metodele cu medicamente, plasturi, guma de mestecat cu nicotina si chiar si normala sau bomboane ori diverse dulciuri nu te ajuta cu nimic, avand efect pe termen scurt. Este foarte greu sa te lasi de fumat, mai ales daca fumezi de peste 10 ani, ti-o spun din proprie experienta, eu am 15 ani de cand fumez.
Multa ambitie si hotarare iti doresc, lucrul asta depinde numai de tine si de ceea ce iti doresti tu cu adevarat.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Adelhilde a răspuns:

Voinţă!