| anonim_4396 a întrebat:

Cine si cum a slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De la 102 la 85 cu :

- alimentatie corespunzatoare, 5 mese pe zi bogate in proteine si cu putini carbohidrati si grasimi
- sport ( sala si alergat ) de 4 ori / saptamana

| Andrianarusu a răspuns (pentru Cosmin86):

Waa,bravo,caatare eu si asa ma starui sa maninc cit de sanatos pot, si maninc destul de putin, unica problema e ca nu fac sport, iar din cauza scolii imi petrec ziua fara miscare, din acest motiv am citeva kg pe care prefer sa le dau jos...pentru a slabi este nevoie de multa tarie de caracter, bravo ca ai putut)) si mersy de sfaturi))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrianarusu):

Mersi happy
Nu e ok sa mananci destul de putin, o sa ai deficit de vitamine, proteine, minerale si altele. Trebuie sa mananci cat sa-ti asiguri nutrientii necesari, calitatea e mult mai importanta decat cantitatea.

Cel mai folositor ar fi sa-ti faci un jurnal personal de alimentatie pe un site de fitness ( eu am facut pe getfit.ro si pe culturism.ro, dar tu fiind fata ai putea pe getfit sau altul de genul ), asa poti primi sfaturi concrete de la specialisti. Si poti sa-ti faci un jurnal si pentru tine, un jurnal trebuie sa contina mesele tale si rezultatele pe o perioada.

Multa bafta in continuare

9 răspunsuri:
| Elliana534 a răspuns:

Jogging de 2 ori pe saptaman si un mar inainte de fiecare masa, mai putina paine, chipsuri etc. Si cu abdomene si geno merge dar flotari pentru o fata eh...
Cam 10 kg in 2luni

| Andrianarusu a răspuns (pentru Elliana534):

Pai asta, cu flotarile cam greu big grin, mai bine alerg..mere maninc zilnic, chipsuri deloc, paine si asa putin, mersy))

| Elliana534 a răspuns (pentru Andrianarusu):

Sper sa reusestihappy. Tin pumnii

| Andrianarusu a răspuns (pentru Elliana534):

Mersyy))

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai incepe sa faci mult sport intai faci 50 geno 20 flotari 20 abdomene si alergi 500 m apoi dublezi pan dublezi de 5 ori.

| Andrianarusu a răspuns (pentru YunoGasaiEceaMaiTARE):

Interesant,mersy de sfat))

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns (pentru Andrianarusu):

Nu ai pentru ce. Bafta.