| simplegirl2 a întrebat:

Cine știe antidepresive fără prescriptie si fără rețeta care se pot lua de la farmacie!(sau ceva calmante )am auzit ca Remotiv se da fără prescriptie medicală si este un medicament bun.
Care se mai dai fără prescriptie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Sunt atâtea antidepresive naturiste ce se dau fără reteta! Încearcă le și dacă nu mărești doza sau nu ești akergic/a sunt șanse mari sa funcționeze în caz în care le iei regulat și nu te mai obosești prea tare. Încearcă cu niște triptofan sau GABA, în caz de tratamentul cu sunătoare nu e bun pentru tine. Trebuie sa ai răbdare dar dacă simți ca nu mai poți rezista (simți nevoia de a te sinucide), mergi la un psihiatru! Este un medic ca oricare altul și se poate duce orice om care nu mai face fata stresului, într o anumita perioada! Cel mai bine este sa vorbești cu cineva, cu un psiholog mai ales, astfel încât sa va înțelegeți.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Antidepresiv CU prescriptie (de la minewinking ):
O gasca buna de prieteni veseli, drumetie cu cort de 1-2 saptamani la munte, in apropiere de o stana de oi, preferabil unde NU este semnal pentru mobil si se poate sta cu o sticla de bere sau de tarie langa foc de tabara, fiecare seara, iar mancarea se gateste la ciaun...

Garantat, dupa un asemenea tratament de 2 saptamani UITI de depresie, cel putin pana la vacanta de anul viitor, pe care abia o veti astepta!

| Caro34 a răspuns:

Buna! Pt. ce iti trebuie? Cine le va folosi? Numai bine!

| 8andrei a răspuns:

Noroc ca m-am uitat la comentarii. Acelasi medicament despre care vorbeste Bula.
Iesi din casa si socializeaza in viata reala. Restul trece de la sine!
Succes!