| adri a întrebat:

Cine stie cum as putea sa-mi micsorez nivelul de testosteron(hormon)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti fata, trebuie sa te duci neaparat la un endocrinolog foarte bun pentru tratament de specialitate. Daca esti baiat, nu cred ca exista vreo problema a nivelului crescut de testosteron, decat daca ai luat preparate hormonale sub forma de pastile si atunci nivelul va scadea de la sine cand se va duce efectul pastilelor.

| mioara a răspuns:

Du-te la dr endocrinolog si vei face niste analize.

| fryekid a răspuns:

Cu hormoni nu te joci, du-te la medicul de familie si sigur te va ajuta.

| andreiush a răspuns:

Ciudat. thinking altii ar vrea sa il aiba mai mare laughing printre ei ma innumar si eu big grin