| maxmaxmorarescu a întrebat:

Cine te-ar ajuta cand esti la pamant si distrus mintal? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In primul rand te-ar ajuta un psihiatru.
Apoi e bine sa fii inconjurat de persoane bune la suflet care sa te ajute cu sfaturi, sa te inteleaga si sa te placa asa cum esti.
In al treilea rand sa nu te vezi diferit de ceilalti, esti ca toti ceilalti doar ca suferi de o tulburare (nu o boala cum este gresit catalogata depresia, anixetatea etc), tulburare care daca e luata din pripa cu medicamentele potrivite se poate rezolva. Cand devine cronica e nasol.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dumnezeu, rugaciunile

| Invictusman a răspuns:

Dar ce probleme ai? Câți ani ai? De ce spui ca ești "distrus mintal"? De ce nu discuți cu părinții tăi problemele pe care le ai sau cu un membru din familie? Nu ai prieteni cu care sa ieși la o plimbare?
De unde ești?
De ce nu vrei sa mergi la un specialist? Eu în locul tău mi-aș cauta un loc de munca, ai mintea prea odihnita, meditezi prea mult și o faci într-o direcție greșită.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Depresia nu se vindeca dacă stai asa degeaba man și pui întrebări pe TPU, e clar ca ai nevoie de ajutor specializat. Ai renunțat la energizante? Cum decurge o zi din viata ta? Ce faci toată ziua de obicei?

| Invictusman a răspuns:

Răspunde draga ai părinți?

| Vântulalb a răspuns:

Familia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun om.

| sweetys a răspuns:

TELVERDE ANTI-SUICID: 0800.801.200

? HELPLINE ANTI-ANXIETATE, oferit de depreHub, gratuit și 24/7:

? Sprijin psihologic pentru anxietate și depresie, oferit de Ministerul Sănătății: 021. 9081

| rapandula a răspuns:

Tu sau alte persoane. In rest, absolut nimeni. Ignora aberantii care iti spun Iisus si Dumnezeu. Viata asta s-a ridicat prin munca fizica si mentala umana, nu divina.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

"Distrus mintal"? Ce e aia?

| yungandreigawd a răspuns:

Parintii.

| yungandreigawd a răspuns:

Daca suferi de depresie iti recomand sa mergi la psiholog