| jon22 a întrebat:

Cineva mi-a zis ca fiere lenesa poate da dureri si in capul pieptului asa este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioanateo a răspuns:

Desi diferite, bolile colecistului (fierii) dau in general simptome asemanatoare:
Dureri sau jena in dreapta sub coaste (in zona ficatului / fierii, fierea aflandu-se sub ficat, partial inglobata in structura ficatului
Gust amar dimineata sau dupa unele alimente
Greata si uneori varsaturi bilioasa (galbui si amare)
Intoleranta la anumite alimente
Episoade de diaree sau constipatie
Episoade de migrena ("migrena biliara")
Mai rar, icter sau febra

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

In capul pieptului doare stomacul. Daca ai probleme cu fierea (bila) te doare f tare capul, in special fruntea, e o durere ascutita doar acolo si nu durere apropiata de ochi ci spre par, daca intelegi, in jumatatea superioara a fruntii

| BlakAngel a răspuns:

Da.eu am o prietena care.are fierea lenesa.a fost si internata...