| asd000 a întrebat:

Ciresele si visinele cu viermi dauneaza organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In fiecare an masinile de la Morga patruleaza si aduna cadavrele de pe strada.

| DorelExpertu a răspuns:

Doar daca nu gatestesti viermii separat.

| AIeXxX a răspuns:

Daca au viermi inseamna ca sunt bune ciresele big grin

| MedionTcO a răspuns:

Trebuiesc evitate. Daca le mananci din greseala nu-i nimic, dar trebuiesc evitate, cel putin din ratiuni de igiena.

Răspuns utilizator avertizat
| xFlo a răspuns:

Am mancat acum cateva zile o gramada de cirese, dupa am zis sa le desfac sa vad daca au vierbi, erau pline de viermi toate desi aratau foarte bine laughing asta e, la ciresele de curte se mai intampla. Nu am patit nimic :*

| Ionute2018 a răspuns:

Cu siguranta nu va dauna grav, dar vei ramane cu gust probabil neplacut, sau dureri de burta.sau poti sa nu ai absolut nimic.