| angelina_2665 a întrebat:

Cite calorii trebuie sa consumi zilnic pentru a nu te ingrasa? va rog ajutati-ma cineva! funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| armand3004 a răspuns:

Mergi pe CSID.ro, si are acolo calculator caloric, si vezi cam cate calorii ai voie sa mananci.

6 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Depinde de organism, de activităţile zilnice şi de mediul din jur

| TurnOn a răspuns:

2000 de kcal

| Larisa a răspuns:

Draga mea,nu trebuie sa fii stresata de calorii, trebuie doar sa mananci moderat(nu pana nu te mai poti ridica de la masa)sa eviti fast-food-ul, si bauturile carbogazoase.bea multa apa si fa miscare, nu te vei ingrasa.Sau daca ceea ce-ti zic eu nu ti se pare ok, mergi la un nutritionist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necesarul zilnic este in jur de 1800 kcal pentru un adolescent si in jur de 2000 kcal pentru pentru un adult.

| JjJjH9 a răspuns:

De fapt, ca sa nu te ingrasi trebuie' sa consumi norma de apa, astfel se compenseaza cele 2, adica caloriile cu apa.

| Anycska a răspuns:

Nu prea stiu dar cred ca depinde si de varsta oricum alege-ti un sport care crezi ca ti se potriveste, si reduce mancatul dulciurilor.Vei vedea ca vei avea o silueta grozava