| anonimul0724 a întrebat:

Colegii mei au pus intr-o sticla de suc acum o ora un plic de laxative. Mi-au dat sa beau dar nu am apucat sa beau, doar am pus gura pe sticla dupa care ei au inceput sa rada si n-am mai baut. M-am dus si mi-am spalat bine gura cu apa. Credeti ca poate avea vreun efect? A folosit colonprotect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

Dacă nu ai baut nu vrei avea nimic. Daca ai baut si inca nu simți nimic e ok, eventual sa ai niste furazolidon la tine daca simți ca incepe sa te doara stomacul. Poți sa o intrebi pe mama ta, sigur poate are prin casa.
Nu te agita, laxativele de obicei nu isi fac efectul imediat.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Salut.Nu va avea efect daca n-ai baut.Cum s-a mai zis, chiar si daca ai fi baut doar o gura posibil sa nu isi faca nici atunci efectul.Trebuie sa bei mai mult, aproape pe tot pentru efect.
Oricul Colon Protect e un laxativ mai slabut.Deci nu ai nimic.
Bafta!

| Adry05 a răspuns:

De unde naiba sa aiba efect daca nici n-ai baut.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca nu ai baut normal ca n-o sa aiba efect. Dar vei vedea oricum in cateva ore.

| anonimul0724 explică (pentru Sn4k3):

Eu zic ca am atins sticla cu gura
Crezi ca poate avea efect?
Sunt aproape 2 ore de cand am consumat si nu simt nimic

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Mama frate ce intrebare ai 8 ani? Daca nu ai baut nu are atat de simplu. Poti sa bei si o gurita si sa nu ai nimic. Depinde cat de puternic e. Da nu ti a pus otrava sa isi faca efectu de la cateva picaturi. Si ce daca are laxativ te caci petine si iti trce