| DanielDanny a întrebat:

Conservele de pateu de post pot avea acea toxina botulism?

Am desfacut o conserva care a stat cam de mult la frigider dar nu e expirata!

Are un fel de "crapatura"/ gol de aer in centru, dar in rest pare normala, nu e stramba si n-a avut presiune cand am deschis-o!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este conserva din soia. Soia nu face botulism.

| Catrice a răspuns:

Alea nici carne n-au, ce toxina de porci vreihee hee

| gabicoo a răspuns:

Nu e nici o problemă acea bulă/gol de aer!
Problema e acel pateu "vegetal" care e o adevarată bombă chimică. Citește eticheta, vezi ce conține și apoi îl arunci direct în coșul de gunoi!

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Cu speranța că nu e scris la mișto, nu are nimic, multe conserve au chestii de genul in mijloc iar asta nu are carne.
Si, apropo, conservele nu trebuie ținute în frigider dacă nu sunt deschise, sunt sterilizate la sigilare si tin fără probleme uneori câțiva ani.

| Flar3 a răspuns:

Daca e de post, nu. Nici nu contine carne, e de post. Pofta buna