| 2420 a întrebat:

Consumul de Coca Cola Zero scurtează durata vieții?

Mă refer dacă eu consum zilnic să zicem cam 1 litru de Coca Cola ZERO, îmi pot pierde mulți ani din viață?

Este ceva dovedit medical?

Există vreun articol pe net care să arate clar efectele dezastruoase pentru organism ale consumului de Coca Cola Zero?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| Dana2103 a răspuns:

Contine mai multi aditivi

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Poate nu găsești în română, dar în engleză e plin internetul cu detalii câte dorești, câte poftești.
Un litru pe zi este foarte mult... ar trebui, dacă tot dorești să bei, să bei cu moderație, un pahar- două maxim. Da, este dovedit.