| Laurosa a întrebat:

Copiii vor mai avea vacanta de vara din cauza coronavirusului?
Cât vor mai avea?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca vor avea, posibil lunile iulie, august si septembrie, pana incepe anul scolar 2020-2021.

| Laurosa explică (pentru Ioandelasal):

Așa ziceam și eu happy Mulțumesc!

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Vacanta? Dar asta ce-i? laughing

| Laurosa explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Asta in primul rand nu e vacanta ci e o prevenție pentru încetinirea coronavirusului happy

| Zorn a răspuns:

Inca nu se stie nimic sigur. Totul depinde de modul in care evolueaza virusul pe teritoriul tarii noastre. Momentan s-a stabilit ca examenele clasei a 8-a si a 12-a se vor da in iulie. Mai pe scurt, e un haos total si nu se poate spune nimic sigur, pentru ca nu se stie cum va evolua virusul. happy

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Cel mai probabil asta e vacanta de vara bucură-te de ea caci cel mai probabil la vară vom merge la școală până în august sau chiar până în septembrie

| Laurosa explică (pentru Anonimulantisocial17):

Dar noi mai aveam 2 luni de școală înainte să se inchida, de ce sa ne țin mai mult?

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru Laurosa):

Nu tine mai mult doar nu stie nimeni când începe

| Laurosa explică (pentru Anonimulantisocial17):

Se zice că ori pe 16 mai ori pe 1 iunie