| Selena12345 a întrebat:

Copilul meu de 12 ani are niste brobonele mici, care il mananca. Cateodata se face un fel de infectie. Ce recomandari aveti? Pastile, creme sau altele
Multumesc, o seara buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu el la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa suni medicul de familie, deoarece poate fii o boala contagioasa precum: pojarul sau varsat de vant.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acele brobonete mici sunt o boală de piele. Medicul îți spune ce boală este și cum se tratează.

| Molusca a răspuns:

Duceți-vă cu el la dermatolog! Poate fi o formă mai severă a pojarului sau a vărsatului de vânt. Dar, totuși, puteți folosi nidoflor

| Fatamuntilor a răspuns:

Suna medicul de familie si fa o programare.
posibil una din bolile copilariei, pe care nu nu le-a avut.
NU lasa copilul sa se scarpine.

| sierra1 a răspuns:

Recomandările noastre pentru un părinte cu capul pe umeri: du juniorul la MEDIC

| Zuzu1991 a răspuns:

Pasta se numeste medicul de familie
ce fel de mama esti tu daca nu mergi INFIPT la medic la prima problema VAG VAGA pe care o are propriul tau copil?!?

si, NU, NU e o scuza nici daca stai in varful muntelui si pierzi o zi intreaga pentru o vizita de 30mins la medic... NU E O SCUZA!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In ce zona a corpului are? Este fată sau baiat?