| Wayn3 a întrebat:

Cred ca a-ti mai intampinat problema asta. deci scurt. de o luna si ceva timp ma doare pieptul [doar cand apas. si nimic altceva] poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e de la varsta. Sunt dureri ale coastelor si cartilajelor costale date de maturizarea si calcificarea lor. Nu e grav, dar e bine sa te vada si medicul de familie.

3 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Depinde si de varsta cred, spre exemplu daca esti la pubertate e perfect normal, are legatura cu dezvoltarea sanilor...

| Monica_3326 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la doctor, mai ales ca te doare de o luna.
Mai bine mergi la doctor, ca pe urma sa nu se agraveze.

| Wayn3 explică:

Am 17 ani. si da. sunt inca in pubertate. oare asta ar fi solutia?