| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că după perioada asta de izolare o să se îmbolnăvească mai mulți oameni de anxietate socială?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E posibil.
De anxietate deja au inceput sa se imbolnaveasca destui.

| Donsavas a răspuns:

Nu. Nu au treaba una cu alta

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu! Eu cred ca multi vor reveni cu piciorele pe pamant, pentru ca prea mult au fost cu capul in nori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, doar cei ce suferă deja de asa ceva se vor simți mai rău la fel e și pentru depresivi unii pot ajunge la sinucidere, deja sau sinucis câțiva.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Majoritatea societatii e anxioasa. O sa se agraveze la cei care chiar au probleme. Iar cei sociabili, daca au pasiuni si sunt curiosi sa faca/invete chestii din carti/internet, n-or sa sufere absolut deloc. Din contra. Dar asta e numai ce cred eu.