| Radandam a întrebat:

Credeti ca este riscant sa ma duc la sala de fitness pentru ca se poate contacta acest coronavirus? Sunt șanse mari sa contactez asa ceva de acolo?
Exista o statistica câți au luat coronavirus care au mers la sala? Vreau ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acest virus i l poti lua de oriunde din aer, din metrou tramvai autobuz, nu doar de la sala de fitness, daca ai mască pe față poti merge unde vrei.

| RAY a răspuns:

Nu te speria, iti iei la tine spirt si stergi aparatul cu grija, la vestiar eviti contactul social

| Sofer a răspuns:

Eu nu vad ceva riscant în a merge la sala. Mergi bro fără griji.

| MaraAlexandra87 a răspuns:

Virusul se poate lua de oriunde. Poti sa iei de la sala coronavirus cum la fel de bine poti sa iei din alta parte. Daca porti masca cum trebuie si iti dezinfectezi cu atentie aparatele pe care le folosesti eu zic ca este in regula! Si eu merg la sala de prin septembrie si nu am patit nimic!