| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca multe din problemele mintale sunt datorate din cauza lipsei sexului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cele mai des intalnite sunt nevrozele. Nu,nu are treaba. Lumea,in mare parte, e satula de placere, sex, asta se ofera si primeste cam peste tot unde te duci. Oamenii vor sa fie fericiti, chiar iubiti! Cu greu mai traiesc oamenii in fericire si iubire.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti sa atribui nicio problema mintala lipsei sexului.

| liliana77any a răspuns:

Nu are nici-o legatura una cu alta!

| ionut6709 a răspuns:

Nu poti avea probleme mintale din cauza lipsei sexului, dar te poti simti deranjat, nelinistit, nervos, stresat din cauza lipsei deoarece sexul elimina stresul si te relaxeaza.