| fdsfsdfsdfsddfsdf a întrebat:

Credeti ca o sa avem un leac pentru calvitie pana in 2030? Unul care sa restaureze intreaga podoaba capilara (nu metode inestetice cu un aspect total nenatural si care nu se poate aplica la toate tipurile de calvitie precum e transplantul de par din alte zone ale corpului)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vom avea.

| fdsfsdfsdfsddfsdf explică (pentru sadrian46):

Decat sa dai un raspuns ne argumentat, mai bine nu raspunde!

| sadrian46 a răspuns (pentru fdsfsdfsdfsddfsdf):

Argument.
Dacă ar fi o problemă care se poate rezolva, ar fi apărut pănă acum ceva rezultate.
Din 2019 până în 2030 știința medicinei se va ocupa de probleme majore.
Bolile cardiovasculare și cancerul.
Se va trece la medicina profilactică. Se vor investi miliarde de dolari în asta.
Da se vor ocupa și de chelia ta, dar investțiile și preocuparea nu vor fi suficiente ca să înflorească din nou părul pe capul tău.
Iată un răspuns argumentat.

| doctorandus a răspuns:

Minoxidil pe cale orala. Partea proasta e ca trebuie sa astepti pana o companie il scoate pe piata.

| aimullah123 a răspuns:

La cum evolueaza medicina e posibil. Doctorii fac transplant de cap deci chelia ar fi ceva floare la ureche pentru ei.
Si ca sa fiu sincer eu as sta numai la chelie doar ca nu suport sa ma rad mereu.
Oamenii arata fain si fara par pe cap

| alina2k18 a răspuns (pentru aimullah123):

''Doctorii fac transplant de cap''
Pe 2 cadavre s-a reusit, si nu toti doctorii ci un anume doctor.

| aimullah123 a răspuns (pentru alina2k18):

Dar e un inceput laughing