| Gabriel2606 a întrebat:

Credeti ca o sa trecem cu bine si peste coronavirusul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să dea Dumnezeu!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred! Abia acum a patruns in Europa si-i jale!
Peste 150 de infectati in Italia, in doar 4 zile si deja 7 morti.
Numarul va creste masiv in urmatoarele 2-3 saptamani.

| gemeni6226 a răspuns:

Prefer sa nu o iau prea in serios. Titanicul s-a scufundat dar si acolo au fost supravietuitori.In evul mediu in Europa secera ciuma dar uite ca stramosii nostri au supravietuit altfel noi nu ne nasteam.Depinde ce o sa ne dea soarta la fiecare.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu,sper sa dispara toata rasa umana odata cu acest virus.Vezi ce se intampla cand petreci mai mult de 1 ora pe zi pe aceasta comunitate?! Ajungi in depresie.

| gemeni6226 a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu-i ok sa ai idei distructive.La ce ajuta? te ajuta cu ceva daca esti negativ si plin de idei distructive? De distrus e foarte usor dar ia mai transpira sa si construiesti ceva imediat iti dispar toate ideile negative.

| andiceasu95 a răspuns:

Sa speram ca se va gasi cat mai rapid antidotul, pana cand va fi prea tarziu