| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți în capacitatea unui organism de a se autovindeca? Cum te poți autovindeca in general?
Erau câteva cărți legate de autovindecare și spuneau că ar exista asa ceva dar capacitatea sta latenta in majoritatea oamenilor..plus că există diverse alimente "ajutătoare " in autovindecare.
Voi ce credeți?
Daca as reuși să mă autovindec sau să mă vindec cu ajutorul a ceva de depresie sau anxietate și TOC as fi cel mai fericit om de pe Pământ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Organismul se repara mereu.

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu este nou că corpul uman este în stare să alerge 500+ km ( zic ca fapt divers ), pentru a te autovindeca trebuie să evoluezi ( așa povesteau oamenii care au ajuns incredibilul ).