| anonim_4396 a întrebat:

Cristina Dinu are 26 de ani si sufera de cancer limfatic (limfom Hodgkin). Pentru a supravietui cumplitei boli, Cristina trebuie sa urmeze un tratament ce implica administrarea unui protocol de chimioterapie in doze mari si transplant de celule stem, tratament ce presupune costuri ce depasesc suma de 80 000 de euro.

Cei care a pot ajuta pe Cristina sa stranga suma necesara, sunt rugati sa foloseasca urmatorul cont:
Cont in lei deschis la BCR Sucursala Gaesti, Dambovita
Cont : 2511.A01.0.6135006.0318.ROL.1
Cod IBAN RO60RNCB0318061350060001
Titular : Dinu Cristina Liliana
CNP : 2820902150457
Contact: 0040 722 608 485; dinucristina8223@yahoo.com

Mesajul Cristinei:
"Incep prin a spune ca am 26 de ani, sunt avocat suspendat si nu credeam ca voi ajunge vreodata in situatia de fata si, cu toate ca decenta m-a impiedicat sa apelez la aceasta modalitate de comunicare, in prezent trebuie sa folosesc orice mijloc existent, intrucat de asta depinde chiar viata mea.

La sfarsitul lunii august a anului 2008, la varsta de 25 de ani, am
fost diagnosticata cu limfom Hodgkin (cancer limfatic), stadiul II B, in Clinica Dobling din Viena, pe baza examenelor histopatologice realizate pe materialele extrase in urma a doua biopsii efectuate in aceeasi clinica.

Mentionez ca am fost indrumata urgent catre Clinica Dobling din Viena dupa ce, timp de 7 luni (ianuarie - iulie 2008) am solicitat investigatii medicale la diverse clinici si spitale din Bucuresti, atat de stat cat si private, in vederea determinarii cauzelor unor dureri de spate persistente si care nu cedau la tratamentul prescris de medicii care m-au examinat. Nu s-a reusit stabilirea unui diagnostic sau a unei piste de pornire in vederea stabilirii diagnosticului, desi starea mea generala se deteriora vizibil, analizele de sange sustinand existenta unor nereguli majore. Mai mult, asa cum am constatat ulterior, radiografiile mi-au fost gresit interpretate ca fiind fara modificari si fiind declarata clinic sanatoasa. Am decis sa apelez la serviciile medicale acordate in clinica din Viena in momentul in care starea mea de sanatate era grav deteriorata, prezentand sindrom de vena cava superioara, la indrumarea medicului internist care m-a vazut la sfarsitul lunii iulie 2008, atragandu-mi atentia ca in acel moment imi era periclitata chiar viata. De asemenea, un argument hotarator in alegerea urmarii tratamentului necesar in clinica din Viena a fost faptul ca in vreme ce medicii din Romania carora le-am cerut parerea mi-au prezentat niste prognoze foarte sumbre, medicii din Viena mi-au spus ca trebuie sa inteleg ca este o boala care, cu tratamentul corect, se poate vindeca total si definitiv.

In perioada august 2008-martie 2009 am urmat doua tipuri de tratamente chimioterapice, insa, in baza analizelor de reevaluare la care am fost supusa in martie 2009, a rezultat faptul ca afectiunea nu raspunde integral la tratamentele standard, astfel incat se impune, cu sanse de vindecare completa, administrarea unui tip de chimioterapie in doze soc si realizarea transplantului de celule stem.

Precizez faptul ca va adresez prezenta cerere intrucat costurile pe care le implica tratamentul ce se impune in situatia mea actuala depasesc posibilitatile materiale ale familiei mele, mai ales in contextul in care, costurile tratamentului urmat pana in prezent s-au ridicat la suma de aproximativ 100 000 euro. De asemenea, familia mea a efectuat demersuri in vederea obtinerii drepturilor de asigurari sociale de stat, demersuri ce s-au soldat de fiecare data cu raspunsuri negative."

Se pot primi donatii prin PayPal la adresa de mail dinucristina8223@yahoo.com

Numerele sunt apelabile doar din Reteaua Romtelecom:
Pentru a dona:
2 Euro numarul este 0900 900 242,
pentru 5 Euro numarul este 0900 900 245 iar pentru 10 Euro Numarul este 0900 900 240
Conturile sunt urmatoarele:
Cont in LEI deschis la BCR Sucursala Gaesti, Dambovita
Cont : 2511.A01.0.6135006.0318.ROL.1
Cod IBAN RO60RNCB0318061350060001
Titular : Dinu Cristina Liliana
CNP : 2820902150457

Cont in EURO deschis la BCR Sucursala Gaesti, Dambovita
Cont : 2511.A01.0.6135006.0130.EUR.1
Cod IBAN RO11RNCB0130061350060001
Titular : Dinu Cristina Liliana
CNP : 2820902150457

Datele contului in care trebuie sa achit contravaloarea transplantului, al Spitalulului General din Viena – Clinica Universitara sunt urmatoarele :

Titular cont /Beneficiar : Allgemeinen Krankenhauses der Stadt Wien – Universitatskliniken
Bank Austria Creditanstalt
IBAN : AT31 1200 0514 2845 5902
BIC/Swift Code BKAUATWW
cu mentiunea "Akonto DINU Cristina-Liliana/StZTX"

http://www.yodablog.info/......na-in.html
http://www.jurnalul.ro/......17585.html
http://cristinalilianadinu.nimic.com/

Va multumesc nespus in numele ei! Dumnezeu sa va binecuvanteze;)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dan a răspuns:

Doriti sa postam mesajul dvs pe blogul Clubului nostru?
http://clubulprietenilor.wordpress.com/ trimiteti un mesaj pe adresa clubulprietenilor@yahoo.com Va asteptam cu drag Multumim.

1 răspuns:
| Gregory a răspuns:

Salut! Dumnezeu să o ajute! Felicitări pentru tot ceea ce faci! Să ai parte de multă înţelepciune pentru a da cât mai multe sfaturi bune happy