| CriCri a întrebat:

Cu cat timp inainte de ecografie abdominala nu ai voie sa mananci? Multumesc anticipat!big grin(si fundita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ecografia se face dimineata, nu ai voie sa mananci in dimineata zilei respective. In urma cu o zi ai voie sa mananci, dar ultima masa sa fie la orele 18-19.

| InoKo a răspuns:

Daca o sa faci ecografia dimineata, nu maninci in dimineata ceea. Daca o faci la amiaza exact acelasi lucru.Depinde,daca faci o ecografie la organele interene, nu ai voie nici sa bei nici sa maninci, daca faci o ecogrefie la organele genitale, bei multa apa dar apa sanatoasa, nu carbogazata.sanatate.

| LovelyGirl_3607 a răspuns:

Cu o zi inainte, dar trebuie sa bei mult lichid

| Sulumache a răspuns:

Daca faci ecografia dimineate trebuie sa consumi mult lichid dar bu alcol si ai voie sa mananci cu o zi inainte nu in dimineata respectiva. Plzzz ( funda )