| PumpkinDoll a întrebat:

Cu ce fel de sapun se spala chirurgii pe maini inainte de operatie? Un exemplu.....sau mai multe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cu betadina.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa nu cumva sa folosesti astfel de sapunuri zilnic ci numai la nevoie pentru ca altfel pielea ta va ramane fara niciun fel de protectie. Si unele bacterii sunt bune, ne protejeaza pielea.

| Lupse a răspuns:

Cu produse care au efecte virucide, bactericide si fungicide.

Unele dintre ele le gasesti aici:
https://igienata.ro/