| colescanicolae a întrebat:

Cu ce pot inlocui siofor de 1000mg, iau 500mg/zi pentru a tine glicemia in limite normale si tin si regim alimentar, nu mai gasesc in farmacii siofor, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Cred ca raspunsul la intrebarea ta este de competenta unui diabetolog dupa ce iti vede o serie de analize recomandate.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia metfogama este înlocuitorul sioforului are tot aceeasi substanță ca si siofor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La modul cel mai serios tu chiar intrbi pe un site unde media de varsta e de 13 ani cu ce medicamente sa iti tii glicemia sub control? SERIOS?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Metformin. Și eu pățesc la fel.

| WhiteLife a răspuns:

Nu lua tratament dupa urechi, daca nu se gaseste adreseaza-te medicului. Oricum de ceva timp se gasea foarte greu.