| fabianthekid a întrebat:

Cu ce pot sa ma dau sa ma bronzez mai repede si sa se mentina bronzul frumos?
P. S. Sunt baiat si nu-mi place sa stau mult la soare ca simt ca amortesc in aceeasi pozitie, chiar si pentru jumatate de ora. Daca ajuta la ceva va spun ca am parul saten inchis, ochii caprui si pielea deschisa la culoare.
P. P. S. Anii trecuti ma inroseam in scurt timp, dar acum vad ca nici macar atat nu se mai intampla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Roxy_9585 a răspuns:

Date cu crema Garnier cu factor 50 e supper te bronzezi intr-o zi cat intr-o vara intreaga!

| iulia_9095 a răspuns:

Nu trebuie sa stai pe plaja ca sa te bronzezi, te prinde mai bine soarele in apa, dar sa te dau cu o lotiune rezistenta la apa si cu protectie 50 daca ai tenul deschis la culoare.crema/lotiunea trebuie sa ti-o aplici pe toata pielea imediat dupa dus pentru. a intra mai repede si mai bine in piele, trebuie sa te dai cu crema cu o jumatatea de ora inainte de expunerea la soare si din 2 in 2 ore sa te dai iarasi, mult succes!
P.S:daca vrei sa te bronzezi mai bine trebuie sa iei betacaroten(morcovi) sau o lotiune de plaja care sa contina betacaroten

| Angelic13 a răspuns:

Cumpara-ti o crema auto bronzanta, se gaseste la hipermarket-uri de la diferite firme. Iti dai cu ea (uniform!) unde vrei sa te bronzezi si trebuie sa stia cateva minute la soare.

| MACookie02 a răspuns:

Cred ca ar fi in regula sa folosesti autobronzante thinking Ca LA SOLAR CLAR EU nu m-as duce nici moarta laughing

| cosmin1 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu iei din alea care te bronzezi repede, ale puternice cica fac boli de piele, insa cea mai sanatoasa bronzare mi9 se pare cu apa la mine a avut rezulytat dar in muplt timp

| andra_8151 a răspuns:

Uleiul de masline ajuta la sa ceva sau exista tot felul de creme care grabesc procesul de bronzare dar e as ramane la uleihappy

| Ramy_1809 a răspuns:

Autobronzanthappy

| cryssa_5879 a răspuns:

Uleiul de masline...e foarte bun incearca