| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa sterg ochelarii? Ceva ce nu lasa urme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le poti spala cu apa calda curgatoare (sub robinet), dupa care lasi la strecurat.
Daca este foarte murdar, poti folosi si un pic de sapun (lichid) sau poti sterge cu o batista inmuiata in spirt sanitar.

| corbulalbrosu a răspuns:

Servetele umede speciale pentru stergerea lentilelor de ochelari produse de firma Autas sau Clean&Fresh denumite Brillen Putzucher. http://www.donaonline.ro/......utas.html.

| anamariarot a răspuns:

Servetele imbibate in alcool

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

Eu cam am nevoie de antireflexul de la ochelari, nu dau cu alcool.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa stii ca servetelele speciale au alcool in ele

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

Stiu, sunt naspa si alea, lasa urme.
Am deja o batista speciala, dar tot prost sterge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu un servetel special de ochelari si putin spirt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai simplu și eficient mod de a-i curăța este să speli lentilele cu apă calda și săpun și apoi să le ștergi cu o batistă din microfibră. E bine să o ai tot timpul în tocul pentru ochelari, deoarece o poți folosi și fără să speli ochelarii, cu condiția să eviți frecarea prea tare a lentilei.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Serverele speciale.

| anonim_4396 explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Mai mult lasa urme.

| Dennibutterfly a răspuns:

Cu o batista pentru ochelari sau solutie