| liviunm a întrebat:

Cu ce scap de punctele negre de pe nas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acele puncte apar din cauza tenului gras, care se murdareste de la praful din jur.

Te speli bine cu sapun de casa sau sapun abtibacterian, iar dupa stergere si uscare dai cu spirt sanitar.
Acest procedeu trebuie repetat zilnic, dimineata si seara, pana la disparitia completa a punctelor.

| anonimg a răspuns:

Sunt niste plasturi la farmacie special pentru puncte negre. Le poți folosi noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapun de sulf

| xSega a răspuns:

Cu apa si săpun folosite de două ori pe zi

| IFeelS0Alone a răspuns:

Cu pasta de dinti. Iti pui pasta de dinti in locurile unde ai puncte negre, o lasi cca 9-10 min sa se usuce si apoi te speli pe fata.

| Temüügin a răspuns:

Du-te la dermatolog el stie mai bine ce sa faca.

| andreutza1287 a răspuns:

Cu LUNA PLAY+ si nu glumesc

| Octav_Octav_2002 a răspuns:

Poti incerca sa faci o infuzie cu ceai fierbinte, sa stai 10 minute deasupra recipientului cu ceai si cu un prosop pe cap, lasandu-ti doar fata inspre recipient.La inceput ti se va parea insuportabil, dar te vei obisnui. Dupa aceea punctele negre vor iesi mult mai usor, poti doar sa strangi putin zonele cu puncte negre.