| AvalohAlyn a întrebat:

Cu ce va imunizati in aceasta perioada?
Voi chiar credeti ca nu avem nevoie de vitamine si minerale din suplimente? Eu sunt PRO suplimente de vitamine si minerale.
Eu zic ca avem nevoie toamna,iarna,primavara sa facem cure cu vitamine,chiar daca le luam si din alimentatie fiindca in ziua de azi nu se mai iau suficient din alimentatie acele vitamine,mancarea e procesata, alimentatia e dezechilibrata, nesanatoasa pentru multi dintre noi etc.
Ce parere aveti?
Cu ce va imunizati in perioada asta?
Eu iau vitamina C 1000 mg Secom, magneziu 250 mg (Jamieson) si un supliment de multivitamine si minerale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt multumit de sistemul meu imunitar, nu ii acord atentie suplimentara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape ca pot face abc-darul din vitaminele mele :
A, B, C, D+calciu, Magneziu, Seleniu, Trebuie sa incerc Zinc+Potasiu.
Si nu le iau din cauza Isteriei asta, le iau de mult

| Rika2019 a răspuns:

O sa te contrazic - mancarea sanatoasa este suprema! Nu se compara toate chimicalele cu ceea ce ne ofera natura. Vezi aici de sunt sigura ca e asa https://suntmamica.com/vitaminele-in-pastile-sunt-benefice-sau-dauneaza/