| problaster100 a întrebat:

Cum aflu indicele de abrazivitate la o pasta de dinti? Unde as putea sa ma duc sa faca un test si cam cat ar costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Don pura curiozitate : la ce ai nevoie de indicele de abrazivitate la o pasta de dinti?

| problaster100 explică (pentru sierra1):

Am facut pasta de dinti de casa si vreau sa vad daca e ok, sa nu distruge smaltul.

| sierra1 a răspuns (pentru problaster100):

Daca-mi permiți: mai bine nu.
Oricum de unde stii indicele ala pentru pasta ta?

| problaster100 explică (pentru sierra1):

Asta e intrebarea mea. Cum il aflu, ce fel de laboratoare fac testul asta sau la cine sa apelez.