| Ramus a întrebat:

Cum ajută colagenul hidrolizat corpul? Cum funcționează? Practic se spune aduce super beneficii însă nu ar trebui sa consumi ceva compatibil cu corpul tău? Adică e omul asemănător cu bovinele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Adică e omul asemănător cu bovinele? - DA si NU. Daca mancam salata verde crezi ca suntem asemanatori cu salata? Din diferite substante gasite in diferite animale/plante noi extragem lucruri de care avem nevoie ( corpul ).

| Hucrainaeanu a răspuns (pentru dinaprilie):

Se referă la structura corpului din interior. Da sunt parțial asemanatoare, colagenul uman se aseamănă parțial cu cel animal