| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa mai cresc in inaltime macar 10 cm? Sunt baiat, am 17 ani si 1, 63. Am inteles ca baietii cresc pana la 21 de ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa cresti pana la 172-178 cm.

5 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Singurul factor care influentiaza cresterea in inaltime este geneticul. In general sporturile de gen Basket nu prea influentiaza cresterea, doar daca il practici mult timp dar si asa nu vei avea "mari cresteri".

| alii98 a răspuns:

Ce inaltime au parintii si bunicii tai?
daca nu ai avut pe cineva mai inalt in familie, nu prea poti
si incearca sa te duci la inotat sau basket

| BlueBloodd a răspuns (pentru alii98):

Mama 1,60 si tata 1, 75

| alii98 a răspuns (pentru BlueBloodd):

Poate mai cresti putin
da apuca-te de inotat sau de basket, si sa mananci multe proteine si din astea, sa ai

| aXy99 a răspuns (pentru BlueBloodd):

In mod normal ar trebui sa cresti pana la 172-178 cm.

| seularts a răspuns:

Poti face Basket!