| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa previn parul despicat la varfuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| AwaZoh98 a răspuns:

Deseori, nu se mai poate face nimic, solutia fiind taierea. Insa, daca tot doresti sa continui *lupta*, foloseste masti din comert hranitoare pentru par. Daca esti pro mastilor naturale, adauga si galbenus de ou, ulei de cocos, de argan sau de ricin, dar obligatoriu sa fie in compozitie o masca din comert. De ce? Ele contin o formula speciala creata pentru a fi absorbite in par. Mastile facute cu produse din casa doar stau pe suprafata firului, nu sunt absorbite.
Sper ca te-am ajutat! happy

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Îl tai acolo unde e, pentru ca odata despicat nu se mai lipeste la loc.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu o sa poti face asta mult timp si o sa trebuiasca sa iti tai varfurile. Poti incerca masti hranitoare, de exemplu cu cocos, ulei de avocado, sunt multe firme care comercializeaza astfel de masti. Iar cel mai important lucru e sa nu iti agresezi parul cu placa.