| Burdetiu a întrebat:

Cum as putea scoate curentul din ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

E un mit, n-ai ce scoate, puneți picături, garasone pentru așa ceva.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Seara, inainte de culcare curata un catel de usturoi si baga-l in ureche apoi astupa urechea cu vata. Tine-l pana a doua zi dimineata.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate iti doresc!

| Burdetiu explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Dar nu se poate sparge timpanul?

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru Burdetiu):

Nu se sparge nimic, ca nu ajunge pana la timpan. Nu ai nicio problema cu timpanul.

| prisacarul56 a răspuns:

Faci dintr-o pagina de ziar un con cu varful ascutit sa-ti poata intra in ureche. Aprinzi ziarul la celalalt capat(baza mare) si-l lasi sa arda pana aproape de ureche.Vei simti niste zvacnituri in ureche, asta insemnand eliberarea de curent.La aceasta operatiune ai nevoie de ajutor, sa nu te arzi.Metoda babeasca, dar eficienta.

Răspuns utilizator avertizat
| LemonGreen a răspuns:

Bunica, când eram mai mică, îmi băga țigara aprinsă pe ureche și o lăsa până pe la jumătate.
Îmi trecea când făcea asta...
Dacă nu-ți trece...habar n-am. Ți-am spus ce știu tongue