| anonim_4396 a întrebat:

Cum decurge prima sedinta la psihiatru? Ce intrebari iti pune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu iti pune intrebari... ii spui tu lucruri despre tine, sănătatea și personalitatea ta cat si mai ales ce te deranjează la tine, de ce ai venit la medic.
Nu te va întreba "esti constient de consecinte" niciodată.

| alex15ccc a răspuns:

Depinde de ce mergi la psihiatru, important este sa vorbesti deschis si sa urmezi tratamentul prescris, si eu am fost, am avut o depresi destul de naspa vara trecuta si une medicamente chiar fac "minuni"

| Ilyas420 a răspuns:

Psihiatru sau psiholog?

| anonim_4396 explică (pentru Ilyas420):

Psihiatru.

| coccy1 a răspuns:

Iti spune "De ce faci asta?", sau "Esti constient de consecinte?". Depinde de problema, adica daca ai ceva tic nervos sau ceva de genul asta iti va spune sa te gandesti la consecinte, si dupa in urmatoarele zile tot faceti asa exercitii de astea de consecinte, diferite desene etc. Sper ca te-am ajutat.