| MyLifeIsAGame a întrebat:

Cum devin mai înalt? Fără prea mult efort. Nu contează cât de înalt sau cât durează.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine doar de factorii ereditari si in cele mai multe cazuri se mosteneste de la bunici. Poti incerca sa ai o postura mai dreapta, sa nu porti blugi largi care dau senzatia de picioare scurte, etc

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu poti. Exista operație în privința asta da nimic mai mult.

| darrio2007 a răspuns:

Pantofi cu toc. Depui efort doar cand te incalti cu ei. Cu efort, apuca-te de baschet sau volei.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

... fără prea mult efort."

În general, nici nu e nevoie de efort.
Înălțimea e stabilită genetic.
Specialiștii au ajuns la concluzia că "inteligenţa, temperamentul şi înălţimea sunt ereditare."

Dacă ești (încă) copil, ai timp să mai crești până la 20 ani, respectiv 24 ani (spun unii specialiști).

http://postimg.cc/NKGNM0FQ

| FaraNume1245 a răspuns:

*puf* ai devenit la fel de înalt ca înainte. Cu plăcere.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum.