| TudorFox a întrebat:

Cum e cand ai cancer de colon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.csid.ro/......i-16183723

dar asta nu e ceva exact, doar prin anumite teste se poate dovedi, biopsie

| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce nu ti-a spus nimeni din cei care au raspuns mai sus, este ca nu e dureros decat cand boala e foarte avansata. Iar celelalte simptome (cele din articolul postat de Ray) de obicei sunt ignorate.
La cei de peste 50 de ani se recomanda o colonoscopie la fiecare 5 ani. Daca stii sa citesti in engleza, iti pun un articol care raspunde la majoritatea intrebarilor pe care le poti avea.
http://www.mayoclinic.org/......c-20353669

| Donsavas a răspuns:

Dureri cand te c*** si cand nu.

| Plato a răspuns:

Nasol.

| vladorcolac a răspuns:

Ma, sincer e tare nasol.

| AliKAlis a răspuns:

Simptomele sunt multe pot fi confundate cu cele ale hemoroizilor, crăpăturilor anale, paraziti intestinali sau alte boli. Cel mai bine consulți un doctor, dar dacă ești tânăr și anxios, liniște-te atacuri de panica pot provoca probleme intestinale și de aici stările diverse.