| MrFunky2 a întrebat:

Cum e dupa circumcizie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Penisul (glandul) isi pierde extrem de mult din sensibilitate, avand in vedere ca este frecat toata ziua intre piele, par si chiloti pentru ca nu mai are nimic care sa-l acopere si protejeze (preput). Daca este facuta la un copil mic o sa se obisnuiasca relativ repede, pentru un adult o sa fie cateva zile in care o sa aiba o jena destul de mare, e acelasi lucru ca si daca ti-ai decalota penisul si l-ai baga in chiloti si ai merge asa, nu e foarte placut dar cu timpul te obinuiesti, insa cu "obisnuiala" asta scade si sensibilitatea deci as zica ca viata intima o sa aiba putin (sau mai mult) de suferit.

| Tentacle111 a răspuns:

Depinde de ce fel de circumzicie e. Daca vrei tu sa iti faci circumcizie fara sa ai vreo problema medicala e relativ ok, multi vor sa faca circumcizie si la 30 sau la 40 ca sa reziste mai mult in pat. Dar cand ai o problema medicala la penis si trebuie sa te operezi de obicei se face circumcizie si dupa nu e frumos, dar asta nu ineaparat din cauza circumciziei, ci din cauza operatiei in sine. Deci daca nu ai nicio problema medicala si pur si simplu vrei sa iti faci cirumcizie gandeste-te ca nu e cine stie ce operatie, e relativ una simpla. Si nu stiu de ce dureri zice alex, eventual putin discomfort in primele zile dar dupa dispare rapid.

| Alex2o17 a răspuns:

Foarte rau, incepi sa ai dureri