| stranger a întrebat:

Cum e mai putin daunator sa consum tutunul? Din pipa, din tigari normale sau din tigari rulate de mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fumatul oricum e daunator.Industria tutunului a proiectat tigarile light si ultra light facand mici gauri in filtrele acestora.In acest fel aerul se poate amesteca odata cu fumul iar gudronul si nicotina vor fi inhalate in cantitati mai mici.

lolita
| lolita a răspuns:

Trabucuri, sunt naturale 100%. montecristo fumez eu.

| ioanaa a răspuns:

Si slimsurile sunt slabe. Oricum, tutunul e daunator sub orice forma. Eu cred ca daca fumezi tigari facute de tine, sunt cam tari si nu au filtru ( sau au?!) deci e mai aiurea decat cu tigarile normale.

| CPR a răspuns:

Daca nu fumezi decat acasa iti recomand o narghilea.

| rouaroxa a răspuns:

Da le naibii de tigari... calculeaza cati bani pierzi anual... candva vei avea nevoie sa fii sanatos, dar va fi prea tarziu.

| sorana_1576 a răspuns:

MAI PUTIN DAUNATOR AR FI DACA N-AI MAI FUMA DELOC.STIU CA E GREU SI EU AM FUMAT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai nedăunător este să nu fumezi și să eviți zonele în care se fumează.
P. s.: cele mai slabe țigări sunt Kent gri, subțiri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai nedaunator este tutunul mestecat. cel mai putin rau este fara filtru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul la pipa nu este asa daunator precum cel din tigara happy si este si mult mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul la pipa nu este asa daunator precum cel din tigara happy si este si mult mai bun

| grig_5711 a răspuns:

Paradoxal, hartia arsa ( carbonul ) este cancerigen, nu tutunul. asta nu spune nimeni. deci mai sanatos ar fi din... pipa!
tutun ieftin pentru pipa si tigari http://www.tutunieftin.home.ro/