| Krissssssssssss a întrebat:

Cum este sa faci avort? Prin ce trece o femeie cand face avort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In prezent si in tara noastra daca este vorba de o sarcina nedorita si sarcina nu a depasit varsta de maxim 8 saptamani impliniti, dezvoltarea sarciunii este intrerupta prin metoda de avort medicamentos, care NU implica trauma si este efectuata fara anestezie fiindca inghitirea a 2 pastile la diferenta de 4-6 ore intre ele nu provoaca nici cea mai mica durere. Dureile pot sa apara in timpul sangerarii menstruale, cand se elimina sacul gestationalprin canalul cervical care poate sa ramana foarte stramt. Sanatate!

| troleibuz a răspuns:

Printr-o trauma.

| Dana2103 a răspuns:

Dureri. E o operatie.