| SuzySweet a întrebat:

Cum fac sa slabesc pana la vara? Fara diete sau infometare!
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ChristinneMih a răspuns:

Cel mai bine e sa slabesti prin exercitii fizice. Uite aici un site : https://www.google.com/......https?/url Sper sa te ajute! Daca nu, poti sa cauti altele.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la un nutritionist. http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| RAY a răspuns:

Alimentatia conteaza foarte mult in slabit si sportul fa cardio alearga,meri pe jos,sari cu coarda,inoata,mergi cu bicicleta,joaca volei,baschet, handabal, orice sport ajuta corpul vrea miscare iniferent de ce efort faci fizic, sunt convins ca daca ai merge in pas rapid pana la vara ai slabi dar dimineata pe stomacul gol vrei 2, 3 ore pe zi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată ori băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| NopeCheers a răspuns:

Sport/mancare sanatoasa, fructe / un program de viata stabil.

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna e un fel de regim dar e bun zlabesti 2, 5 kg pe saptamna daca elimini apa
Primul lucru pe care il faci cand te trezesti bea 2 cani cu apa sau ceai dupa umatate de ora mananca un bol de fulgi de ovaz amestecat cu seminte sau migdale nuci stafide dupa ce ai mancat mai actepti o jumatate de ora si mai bei o cana cu apa la pranz poti manca o supa si o gustare si la cina un mar si o banana una din ele cel putin. SI dimineata poti sa consumi si o salata de fructe. Daca vrei sa ma intrebi ceva ascult.