| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci ca sa ai picioare subtiri? adica am o colega a tinut o dieta si a slabit doar in partea de sus si ii este frica sa nu faca muschi daca face exercitii pentru ca are picioare destul de groase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EneCristian a răspuns:

Si daca faci muschi ce? tu stii ce bine iti sta ca fata sa ai si niste muschi pe picioare? sportul ramane o optiune fiindca acolo la femei se creaza celulita pe coapse si fese.

| Holy2010 a răspuns:

Nu are NICI O SANSA sa faca muschi sau mai bine spus la ce se gandeste lumea profana cand spune muschi. Pentru o femeie sa depuna masa musculara e foarte dificil. Nu cred ca colega ta merge la sala 5 zile pe saptamana si face exercitii de forta intensiv. Are picioarele groase pentru ca asa e constitutia ei si tocmai de aia a slabit in partea superioara.
In concluzie, nu va avea niciodata picioare subtiri decat daca mai slabeste si ramane piele si os superior. (Adio sani!)
Ca sa echilibreze constitutia mai degraba e logic sa puna masa musculara in partea superioara. Si apropo de muschi. un corp ferm si functional este mult mai atragator decat unul slab si totusi cu grasime. Citeste putin despre notiunea de skinny fat si vei intelege.