| AlexDorinel a întrebat:

Cum fumez?
Ce gust au tigarile?
O data la cat timp dau jos scrumul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai văzut clipul indicat sau așa faci tu: pui intrebări la grămadă și ZERO feed-back?

| johnnny123 a răspuns:

Tu ai epuizat toate subiectele si nu ti-a mai ramas decat intrebarea "O data la cat timp dau jos scrumul?".

In curand o sa ajungi sa intrebi "Din care colt al gurii trebuie sa incep atunci cand ma spal pe dinti?"

| Dismally a răspuns:

Aprinzi tigara, tragi fumul in plamani pe urma il sufli afara. Dupa cateva fumuri dai scrumul jos, nu il lasi sa se adune prea mult pentru ca e posibil sa cada singur. Gustul nu stiu sa il descriu dar nu este unul placut. Este mai bine sa nu incepi totusi, nu pierzi nimic, te asigur happy

| mastadont a răspuns:

Gustul e de țigară, degeaba încercăm să-ți explicăm noi gustul că tot nu o să înțelegi până când fumezi. E ca și cum te întreb eu ce gust are o banană... Nu ai cum să-mi explici dacă eu nu am mâncat în viața mea banane. Scrumul îl scuturi când vrei, de preferat înainte să cadă pe tine.
Ca să fumezi, tragi fumul în gură și apoi tragi adânc aer în plămâni și încerci să nu-ți dai și plămânii afară de la tusea ce te va lua negreșit după primul fum tras corect. Succes.

| aumih16 a răspuns:

Nu fuma ca e mai bine!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu exista niciun beneficiu, de niciun fel al fumatului. Așadar, de ce ai face-o?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Toti prostii au raspuns aici sa nu te apuci de fumat. Mai oameni buni, individul asta a intrebat altceva. Nu mai faceti pe cetatenii grijulii fata de banii si sanatatea altuia. Referitor la intrebarea ta, cand fumezi trebuie sa tragi neaparat in piept, nu in gura. Gustul tigarilor difera. Scrumul il dai jos cand se face prea mult. In anumite cazuri pica singur. La urma urmei, e doar un viciu. Toti avem vicii.

| Simpatic a răspuns (pentru ForeverAlone97):

I-ai jignit pe toti dar cu ce drept? esti tu mai destept ca ei? unul care nu a fumat si nu stie sa fumeze e clar ca are o varsta foarte frageda si dupa cum pune anumite intrebari are undeva la maxim 14 ani, e ok sa se apuce sa fumeze de la o varsta frageda? eu zic ca nu.
Si eu sunt tot dintre astia "prosti" care il sfatuieste sa nu se apuce.
Cand vad raspunsurile unora dintre voi si ce fel sunteti ca oameni si caracter ma gandesc cat de ok este adminul siteului, eu v-as bana numai pentru raspunsurile de 2 lei pe care le dati, hamsiilor.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Simpatic):

Ce te ataci asa? Fumatorii nu fumeaza pe banii si plamanii tai. Si fast food-ul, chipsurile si sucurile acidulate sunt la fel de periculoase. Nu iti mai da cu parerea despre cum sunt eu ca om, ca nu ma cunosti. Felul unui om si caracterul nu il poti afla nici dupa o viata, daramite din cateva raspunsuri pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fuma.

| Mopmop a răspuns:

Nu te apuca de fumat! E mai bine pentru sanatatea ta!

| rapandula a răspuns:

Nu te apuca de fumat. Doar drogatii o fac. Daca vrei sa bagi ceva neaparat la plamani din motive cum ar fi sociale, baga abur de tigara electronica. E mult mai putin nociva. Decat tigarile alea cu nicotina, gudron si inca cateva zeci de substante nocive, mai bine asa, daca nu poti fara.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru rapandula):

Doar drogatii fumeaza tigari?
Imi poti spune te rog, varsta ta? Peste 60 sau sub 15?

| rapandula a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

A comentat cineva care s-a simtit. Ce-mi place mentalitatea romaneasca. Am o varsta care-mi permite sa am drepturi depline, inclusiv cea de a imi da cu parerea public. Este parerea mea, sunteti nistre drogati care platiti sa aveti cenusa in plamani si sanatatea varza.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru rapandula):

Https://www.youtube.com/watch?v=CziGr9H-GFE
si astia sunt drogati? :P

asa se fumeaza, ca in video :P

| Lizuca1234 a răspuns:

E foarte simplu. nu fumezi!

| Ødegaard a răspuns:

Daca pui asemenea întrebări stai potolit sa nu te rănești