| anonim_4396 a întrebat:

Cum functioneaza celulele stem si ce parere aveti despre aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
cristian
| cristian a răspuns:

Celulele stem reprezinta baza organismului unam. Ele au proprietatea de a se reinnoi continuu prin diviziune celulara si se pot diferentia intr-o varietate larga de celule specializate. Exista trei categorii de celule stem: celule stem embrionare, celule stem din cordonul ombilical si celule stem adulte.
Aceste celule vor ajuta enorm la eradicarea bolilor incurabile.
www.csid.ro/health/mai-pretioase-decat-aurul-celulele-stem-2762337/ - 58k -