| anonim_4396 a întrebat:

Cum îmi dau seama daca am varice? Mi se pot vedea venele de pe picioare daca sunt prea slabă sau sunt neapărat varice? Nu mă dor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Venele sunt dilatate la varice, au o nuanta mai albastra si se vad prin piele. Da, normal ca se pot vedea venele mai ales daca esti slaba dar spre deosebire de varice ele sunt subtiri.

Răspuns utilizator avertizat
| Miha2190 a răspuns:

Cauze sunt multe:vârsta, ereditatea, fumatul, serviciul... oricum ar fi daca simti ca ceva nu e ok, eu zic sa iei măsuri si mergi la un control.
Multa sanatate!