| BABYGIIIRL a întrebat:

Cum imi pot da seama daca mi-a crescut paruuuulll? Eu una tot mic il vad, tin sa mentionez ca il am pana la umeri si faza e ca am un breton care duce pana la sfarsitul nasului, partea cu bretonul ma cam intereseaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Parul creste cam 1 cm pe luna. Fii sigură că iti creste. Nu ai nevoie de dovezi pentru asta.

| anamariarot a răspuns:

Fă-ți un semn pe față cu ceva de machiaj, fă-ți o poză, iar peste o lună faci același lucru și compari pozele.
La restul părului e mai simplu: iei un tricou/bluză de care nu mai ai nevoie și îl/o însemnezi la nivelul părului și, de asemenea, repeți procedeul peste o lună.

| Turbo223 a răspuns:

Bretonul iti poti prinde cu clame in asa fel sa para ca ai parul tuns perfect drept.O sa ai ceva de asteptat, dar acum depinde cat de lung vrei sa ai bretonul (sau chiar tot parul). Parul creste in jur de 1 cm pe luna, deci nu te astepta sa se vada prea mult diferenta, dar daca astepti vreo 2-3 luni, posibil sa fie mai vizibil. Daca acum iti vine pana la sfarsitul nasului bretonul compara-l cu bretonul pe care il vei avea peste 2 luni, sau chiar 3.

| BABYGIIIRL explică (pentru Turbo223):

Peste 2 luni am un eveniment foarte important si de asta ma cam intereseaza bretonul, adica, nu vreau sa arat ca naiba

| Turbo223 a răspuns (pentru BABYGIIIRL):

Nu iti sta bine cu breton sau pur si simplu vrei parul egal?

| BABYGIIIRL explică (pentru Turbo223):

Nu imi sta bine

| Turbo223 a răspuns (pentru BABYGIIIRL):

In 2 luni, daca bretonul este pana la sfarsitul nasului, nu va ajunge prea aproape de umar.Ai putea sa-l prinzi in clame, sau sa iti prinzi parul/sa-l impletesti(bretonul tot cu clame).