| RoninKuzuri a întrebat:

Cum imi pot da seama daca sunt steril sau fertil fara sa ma duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Marea majorita a barbatilor sunt fertili, deci daca nu ai motive sa crezi altceva, mergi pe ideea ca esti fertil. Daca vezi ca nu iti ramane nevasta gravida dupa sase luni de casnicie, mergeti la doctor.

| CuriousStuff a răspuns:

Studienzi putin si te interesezi cum se face un copil si incerci sa lasi o femeie insarcinata. Daca o lasi esti fertil, daca nu, mai incerci, e posibil sa fii dar sa fi avut ghinion.
Fara medic si analize e imposibil altcumva.

PS: Normal ca in cazul in care la org.asm tu nu ejaculezi sperma esti steril, de exemplu, sau daca nu ai testicule sau ti-au fost indepartate chirurgical esti infertil. Dar nu cred ca e cazul.

| Daniel9988 a răspuns:

Te duci in alta parte...stii tu unde.