| anonim_4396 a întrebat:

Cum îmi pot face vocea mai groasa fara sa fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Oricum la 14-15 ani e perioada aia din viata in care ai voce polifonica laughing, imi amintesc ca ma amuzam copios pe treaba asta, daca tatal tau are voce groasa o sa cam ai si tu ca el deci relax, just grow up si nici n-ai sa mai realizezi la un moment dat, dar acum zic sa nu folosesti tot felul de metode care te pot afecta, gen zbierat, that's simply idiotic, poate iti f...i corzile vocale si sa vezi distractie dupa aia.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tipa intr-un loc fara sa te auda nimeni zile in sir, o sa iti modifici vocea in timp si devine mai groasa. Padurea e loc bun de zbierat

| gabicoo a răspuns (pentru mgtow):

De ce în pădure? Școala ce are?

| mgtow a răspuns (pentru gabicoo):

Trebuie sa tipe ore in sir pana nu mai poate vocea timp de 1-2 saptamani. La scoala nu tine va fi catalogat nebun

| RAY a răspuns:

Il imitezi pe vadim si o sa ai o voce de nebun in faza terminala

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

? bună idee

| Violleta2022 a răspuns:

Ti se va ingriosa vocea cand vei intra la pubertate!
Ai rabdare pana atunci, fiindca fumatul nu ingroasa vocea, doar plamanii.

| sierra1 a răspuns:

Câți anișori ai?

fată/băiat?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Baiat

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mann și eu am vocea de fata și e de rahat, mai ales dacă ai peste 30

| sierra1 a răspuns:

Las-o așa că se reglează ea cu timpul

| Mosotti a răspuns:

La ce iti trebuie sa faci vocea mai groasa? Ca oricum nu ai cum sa o faci.

| gabicoo a răspuns:

Apa cu gheață!

| Lukasssz a răspuns:

Se.x oral cu o fata!

| Yuoia a răspuns:

Crescand. Atunci se ingroasa vocea si cu si fara sa fumezi.

| Tudy000 a răspuns:

Asteapta sa cresti, daca te intereseaza pentru muzica gen opera, stiam ca vocalistii beau Lapte cald cu miere.

| anonim_4396 explică (pentru Tudy000):

Nu pentru muzică, așa să ma simt eu bine când vorbesc

| Tudy000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum la 14-15 ani e perioada aia din viata in care ai voce polifonica laughing, imi amintesc ca ma amuzam copios pe treaba asta, daca tatal tau are voce groasa o sa cam ai si tu ca el deci relax, just grow up si nici n-ai sa mai realizezi la un moment dat, dar acum zic sa nu folosesti tot felul de metode care te pot afecta, gen zbierat, that's simply idiotic, poate iti f...i corzile vocale si sa vezi distractie dupa aia.

| Saiko93 a răspuns:

Cumperi de pe olx una laughing

| 3824060673 a răspuns:

Investind timpul proactiv 100%. Dacă ești băiat, dacă ești femeie pierzi și timpul și anii și experiențele celelalte și posibil, dar nu e sigur să ți se îngroașe vocea