| tacitacitaci a întrebat:

Cum imi pot indrepta dintii, fara aparat dentar, si daca nu exista alta metoda sa-mi spuneti.

Multumesc anticipat si funda la raspunsul cel mai corect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drk a răspuns:

De ce sa nu porti aparat dentar? Ca arata rau? Dimpotriva! In SUA, adolscentii isi pun aparat ca sa fie in trend. In plus, beneficiile nu sunt numai estetice. Nici nu iti dai seama cat bine faci ocluziei ("muscaturii"), cu toate consecintele favorabile care decurg de aici. Merita pentru 10-20 de luni de purtat aparat si pentru banii aia. Alta solutie nu exista.

3 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Din păcate, altul nu mai există.
Dacă ai peste 10 ani, foloseşte aparat dentar fix.

| Ditto a răspuns:

Pai aparat dentarhappy. alta metoda nu exista-exista sa-i pilezi dar conteaza cum sunt.adica.iti recomanda dentistul.stiemai bine. daca aparat sau daca merg pilati

| awesomedavid a răspuns:

Buna nu poti sati indrepti dintii decat cu aparatul dentar e sigurul mod in care stii ca dupa ce ai purtat aparatul dentar dintii tai vor arata perfectbig grin sper ca te-am ajutat big grin >big grin